FAALİYETLERİMİZ

GENEL BİLGİLER


Arslan - Türk Hukuk & Danışmanlık, temelde hukuk birimi ve icra-alacak takibi birimi olmak üzere iki kolda hukuk hizmeti veren alanında deneyimli bir hukuk bürosudur.

İcra departmanı; bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, elektrik-gaz dağıtım şirketleri gibi kurumsal müvekkillere hizmet veren toplu dosya yönetme ve tahsil etme becerisi yüksek personelden oluşmaktadır.
Sahada aktif görev sürdüren takip elemanları, alacakları ikna yoluyla tahsil etme görevi üstlenen call center personeli ve tüm bunların yönetim, organizasyon ve performansından sorumlu avukat kadrosuyla icra takip kadromuz, yıllar içinde artan deneyim ve çalışkanlığıyla kurumsal müvekkillerine yüksek tahsilat ve iş bitirme başarısı sunmuştur.

Hukuk departmanımız ise; hem kurumsal müvekkillerinin tüm ticari uyuşmazlıklarında dava ve her türden hukuki çözüm zemininde faaliyet yürütürken, hem de mevzuat ve hukuki danışmanlık hizmeti sunarak, müvekkil şirketlerin günlük-dönemlik iş hayatlarının bir parçası, çözüm ortağı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrımenkul Hukuku, Fikri Sınai Haklar Hukuku, İş Hukuku, Taşımacılık Hukuku, Sigorta Hukuku, Vergi Uyuşmazlıkları alanları hukuk büromuzun temel uzmanlık alanlarıdır. Bunun yanısıra büromuz, geniş bir akademik danışman kadroyla birlikte çalışmalarını sürdürmekte ve bu sayede de hukukun her alanında etkin çözümler üretecek kapasiteye ulaşmaktadır.

Şirket kuruluş hizmetlerinden başlayarak, şirket esas sözleşmesinin ve ortaklar arası sözleşmelerin hazırlanması , joint venture, konsorsiyum tipi ortaklık kuruluş süreçlerine danışmanlık, şube açılış işlemleri, şirket yönetim kuruluna danışmanlık , yatırım öncesi hukuki incelemeler, ilgili her türlü sözleşmenin hazırlanması ve sözleşme görüşmelerinin yönetilmesi, gayrimenkul hukukunda danışmanlık, Türk Hukuku ile ilgili talep edilen hususta hukuki rapor hazırlanması, şirket hissesi devralma ve devir sözleşmeleri ve işlemleri, bölünme, birleşme, devralma, tür değiştirme gibi sirket yapısını düzenleyici süreçlerin yönetilmesi şirketler hukuku alanında verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinden başlıcalarıdır.

Ankara merkezli irtibat ofisimiz sayesinde büromuz, müvekkillerin EPDK, SPK, Rekabet Kurumu, Kamu İhale Kurumu gibi ilgili Kamu Kurumları ve Bakanlıklar nezdinde temsilini ve iş takibini etkin şekilde yürütmektedir.